SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİNYürüme Analizi, kas, eklem ve iskelet sistemi muayenesinin önemli değerlendirme aşamalarından biridir. 

Uzun yıllar gözlemsel yürüme analizi tekniği uygulanmış, fakat bu yöntemin komplike yürüme parametrelerinin detaylı açıklanmasında yetersiz kalmıştır. Bu yüzden bu teknik  tanı ve tedavi aşamalarının planlanmasında yetersiz kalmıştır. Ayrıca bu yöntemde sağlık çalışanının tecrübesi de önemli noktalardan biridir. Özellikle çocuk hastalarının yaşa bağlı değişken yürüme parametrelerine sahip olmaları ve de boy uzamasına bağlı oluşan kas ve iskelet yapısındaki değişiklikler gözlemsel yürüme analizi yönteminden daha ayrıntılı  teknolojilerin ortaya çıkmasına neden olmuşlardır.

Bilgisayarlı 3 Boyutlu Yürüme Analizi teknolojisi, yürüme bozukluklarının objektif olarak tanımlanmasında, kasların çalışma ve kasılma sürelerini göstermede, eklemlerin hareket açıklığını göstermede ve tedavi aşamalarının planlanmasında yardımcı olmuştur. Bu teknoloji ile bireylerin kendine özgü karmaşık yürüme yapıları detaylı bir şekilde açıklanabilir duruma gelmiştir. Böylece yürüme bozukluklarının tanı ve tedavi aşamalarının yönetilmesi, hastaya ve probleme özgü yaklaşımların belirlenmesi mümkün olmuştur. Özellikle nörolojik, ortopedik, fizik tedavi ve romatolojik problemlere bağlı yürüme bozukluklarını göstermede çok değerlidir.

Çocuk yaş grubu hastalıklarında başta olmak üzere yürüme bozukluğuna yol açan tüm hastalıkların tanı ve tedavisinde bu teknolojinin kullanılması son derece önemlidir.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44
 

Yürüme Analizi Merkezi Medikal Cihazlar

Acıbadem Altunizade Hastanesi Pediatrik Nöroşirurji Bölümüne bağlı olarak hizmet veren Yürüme Analizi Merkezimiz teknolojik açıdan güncel donanıma sahiptir. Sekiz adet kızılötesi kamera, 2 adet HD video kamera, kuvvet platformları ve yazılımsal donanım sayesinde yürüme bozuklukların tanı ve tedavisi ayrıntılı olarak planlanmaktadır. Ekibimiz yürüme bozukluklarına multidisipliner olarak ve hastaya özgü probleme yönelik yaklaşımı benimseyerek hizmet vermektedirler.

Bireye özgü yürüme haritasının çıkarılmasında en önemli aşama Bilgisayarlı 3D Yürüme Analizi teknolojisi ile değerlendirme yapılmasıdır.

Yürüme Analizi Merkezi Bölümü Doktorları


Yürüme Analizi Merkezi Bölümü Hizmet Noktaları

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44


Yürüme Analizi Merkezi Bölümü Tanı Tedavi Hizmetleri

Bilgisayarlı 3 boyutlu Yürüme Analizi teknolojisinin kullanıldığı alanlar şunlardır;
 

1. Nöromüsküler Hastalıklar

- Serebral Palsi

- Spina Bifida

- Omurilik Yaralanmaları

- Müsküler Distrofiler

- Periferik Sinir Yaralanmaları

- Felç Geçirme

- Parkinson Hastalığı

- Tracmatik Beyin Yaralanmaları

- Distoni

- Lomber Disk Hernileri

- Normal Basınçlı Hidrosefali
 

2. Ortopedik Hastalıklar: 

- Artrit

- Skolyoz

- Ortez

- Poliomiyelit

- Amputasyonlar

- Ekstremite Deformiteleri

- Tendinit

- Bursit

- Artroplasti

- İliotibial Bant Sendromu
 

3. Romatolojik Hastalıklar:

- Osteoartrit

- Romatoid Artrit

- Ankilozan Spondilit
 

4. Spor Yaralanmaları

 
 

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44