SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN


Mikro Site
www.memesagligi.com

Acıbadem Sağlık Grubu Meme Sağlığı Merkezi, multidisipliner yaklaşım, güncel teknolojik altyapı ve doktorlarıyla meme kanserinde tanı ve tedavi hizmetleri sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44

Meme Kliniği Medikal Cihazlar

3 Boyutlu Tomosentez Özelllikli Dijital Mamografi

Dijital teknolojinin sunduğu güncel teknolojik olanaklardan biri. Çekim sırasında memeden seri görüntüler alabilmesi sayesinde kanserli kitleler daha net görülebiliyor. Böylece kanseri erken saptama olanağı sağlıyor. Doğru tanı koyma olanağını artırması sayesinde gereksiz çekim, biyopsi ve ameliyat olma oranlarını da düşürebiliyor.

4 Boyutlu Meme Ultrasonografisi

Meme ultrasonografisinde güncel teknolojik gelişme olan 4 boyutlu meme ultrasonografisi ile meme, standart pozlarda görüntüleniyor. Elde edilen görüntü setleri daha sonra hekim tarafından özel bir ekran üzerinde değerlendiriliyor. Görüntüler ekran üzerinde istenilen her kesit düzleminde yeniden oluşturulabiliyor, yeniden ölçümler yapılabiliyor. Memenin çoğunlukla hiçbir bölgesi gözden kaçmıyor, uygulayıcıya bağlı hatalar aza indirilebiliyor.

Duktoskopi

Süt kanallarında meme başı akıntısına yol açan ve kanser ihtimali olan siğil benzeri lezyonların saptanmasında ve uygun hastalarda bu lezyonların çıkarılmasında kullanılan tanı ve tedavi cihazıdır.

Süt kanallarındaki 1 mm çapındaki siğil benzeri bu lezyonlar, genellikle ultrason ve mamografi ile tespit edilemediğinden duktoskopi yöntemi kullanılır. Uygun hastalarda tespit edilen lezyonlar, duktoskopi işlemi sırasında alınabildiği için ameliyata gerek kalmaz. Ameliyatın gerekli olduğu hastalarda ise daha önce süt kanallarının içindeki kanser lezyonlarının işaretlenmesi nedeniyle ameliyat sırasında cerraha yol gösterir böylece hastanın meme dokusu daha az zarar görür. Ayrıca hasta, duktoskopi işlemi sırasında radyasyon ışını almaz.

Vakum Biyopsisi

İğne biyopsisi yöntemleri içinde gelişmiş yöntemlerden biri olan bu yöntem, küçük ve iyi huylu kitlelerin ameliyatsız olarak tümüyle çıkarılmasına olanak tanıyor.

MR Rehberliğinde Biyopsi

Meme MR incelemesi, meme kanseri saptanan kadınlarda ameliyat öncesi, memede başka odak olup olmadığını tespit etmek için kullanılıyor. Ayrıca  yüksek riskli hastalarda da tarama amacıyla faydalanılıyor. Birçok hastada başka görüntüleme yöntemleri ile gösterilemeyen şüpheli bulgular bu teknoloji ile saptanabiliyor.

İntraoperatif Radyoterapi

Ameliyat esnasında yapılan tek doz uygulama, geleneksel radyoterapide olduğu gibi yine linear hızlandırıcı ile uygulanıyor. Bu yöntem linear hızlandırıcı ile hareket edebilen, sadece elektron enerjisi üreten, geleneksel linear hızlandırıcılar gibi personel açısından çok fazla koruma gerektirmeyen, güvenli taşınabilir bir cihazla ameliyathanede yapılıyor. Ameliyat cerrahi ekip, radyasyon onkoloğu ve medikal fizik uzmanı ile birlikte yapılıyor. Böylece ışın tedavisi de cerrahi sırasında tamamlanmış oluyor.

Meme Kliniği Bölümü Doktorları


Meme Kliniği Bölümü Hizmet Noktaları

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44


Meme Kliniği Bölümü Tanı Tedavi Hizmetleri

Meme kanserinin tanı ve tedavisi, farklı alanlarda uzmanlaşmış doktorların bir arada çalışarak görüş alışverişinde bulunmasını ve kararların ortak alınmasını gerektirebiliyor. Birçok tıbbi birimin birarada bulunduğu multidisipliner yaklaşım sayesinde hastanın tanı ve tedavisindeki başarı oranını yükseltmektedir.

Acıbadem Meme Sağlığı Merkezleri de multidisipliner yaklaşımı benimsemektedir. Bu merkezlerde hastalara meme cerrahisi, plastik cerrahi, radyoloji, patoloji, medikal onkoloji ve radyoterapi branşlarından oluşan ekip ve güncel teknolojik cihazlarla multidisipliner tanı ve tedavi olanağı sağlanmaktadır.

Meme kanseri hastalarına beslenme ve genetik danışmanlık, psikososyal destek programları, fizik tedavi gibi destekleyici hizmetler ile eğitici seminerler dahil olmak üzere en kapsamlı biçimde hizmet verilmektedir. Eğitici seminerlerden ücretsiz olarak tüm meme kanseri hastaları yararlanabilmektedir.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44