SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN


Mikro Site
www.ahkalbim.com

Acıbadem Sağlık Grubu Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünde çocuk ve erişkin kalp ve damar cerrahisi alanında güncel tıbbi teknolojilerin sağladığı imkânlarla birlikte hizmet sunulmaktadır.

Kalp ve Damar Hastalıkları bölümlerimiz; ilgili alandaki akademik çalışmaları takip ederken toplumda kalp sağlığı hakkında farkındalık yaratmak amacıyla da eğitim seminerleri düzenlemektedir.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44

Kardiyovasküler Cerrahi Medikal Cihazlar

da VINCI

NASA tarafından uzaydaki astronotları ameliyat etmek amacıyla üretilen robot ‘da Vinci’, operasyonu mikro kesilerle yapıyor ve 3 boyutlu görüntü alınmasına imkan tanıyor. Bunun için de ameliyat sahasının dışındaki bir konsolda oturan ve onu yönlendiren bir doktora ihtiyaç duyuluyor.

Başta üroloji, kalp- damar cerrahisi, genel cerrahi, kulak burun boğaz ve kadın hastalıklarında olmak üzere pek çok alanda kullanılıyor.

Kardiyovasküler Cerrahi Bölümü Doktorları


Kardiyovasküler Cerrahi Bölümü Hizmet Noktaları

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44


Kardiyovasküler Cerrahi Bölümü Tanı Tedavi Hizmetleri

Acıbadem Sağlık Grubu Kalp ve Damar Hastalıkları bölümümüzde çocuk kalp ve damar cerrahisi ve erişkin kalp ve damar cerrahisi hizmetleri verilmektedir.

Çocuk kalp ve damar cerrahisi

Acıbadem Sağlık Grubu Çocuk Kalp Damar Cerrahisi bölümlerinde yenidoğan hastalardan çocuk hastalara kadar kalp hastalıklarında tanı ve tedavi yöntemleri kullanılarak hizmet verilmektedir.

Çocuk kalp ve damar cerrahisi bölümümüzde çocuklarda görülen kalp hastalıkları başta doğumsal kalp hastalıkları, romatizmal kalp hastalıkları ile ritim ve ileti bozuklukları olarak incelenmektedir.

Erişkin kalp ve damar cerrahisi

Erişkin kalp ve damar cerrahisi birimimizde diğer birimlerimizde olduğu gibi hekimlerimiz, akademik çevrelerden de destek alarak; güncel tedavi ve tanı yöntemleriyle hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44


Kardiyovasküler Cerrahi Bölümü Hasta Hikayeleri

KADAVRADAN ALINAN KALP DAMARI VE KAPAKÇIĞIYLA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Ercüment Büyükakkan, son günlerde nefes alıp verirken büyük sıkıntı yaşıyordu. Yaklaşık 45 yıldır herhangi bir problem oluşturmayan kalbinde bir takım problemler görülmeye başlamıştı. Birçok doktorun önerisi kalp nakliydi… Ama o, aynı anda yapılan 5 ayrı girişimle sağlığına yeniden kavuştu.

Doğuştan kalp hastası olan Ercüment Büyükakkan, bundan 45 yıl önce Türkiye’nin ilk açık kalp ameliyatlarından birini oldu. Sağlıklı geçen 40 yılın ardından Büyükakkan yeniden bazı şikayetler yaşamaya başladı. Bu sefer ise sorun çok daha büyüktü. 2 ana damarında aort anevrizması ve kapak sorunları ile birlikte kalbinde büyük oranda kasılma sorunu ortaya çıktı. Başvurduğu birçok doktorun önerisi ise kalp nakliydi. İşte bu günlerde Acıbadem Maslak Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’ne gelen Büyükakkan’a Prof. Dr. Cem Alhan çok nadir görülecek ameliyatlardan birini gerçekleştirdi. Aynı ameliyatta 5 farklı girişimde bulunuldu. Büyükkakkan şimdi sağlığına kavuşmanın heyecanını yaşıyor.

İlk ameliyatını 19 yaşında oldu

Ercüment Büyükakkan, henüz 19 yaşındayken doğuştan gelen bazı kalp sorunları nedeniyle ameliyat oldu. 11 saat süren zorlu bir operasyonun ardından sağlığına kavuşan Büyükakkan, 40 yılın ardından yaklaşık 5 yıl önce bazı sağlık sorunları yaşamaya başladı. Hızlı hareket ettiğinde nefes darlığı yaşayan Büyükakkan’ın kontrollerinde aort damarında anevrizma ortaya çıktı.  Ancak henüz ameliyat edilecek boyutta değildi.

“Tek çare kalp nakli” dediler

2008 yılından bugüne kontrol altında olan Ercüment Büyükakkan’ın şikayetleri günden güne arttı. Son kontrolünde 2 ana damarında anevrizma, kapakçık sorunu ve ileri derecede kasılma sorunu olduğu ortaya çıktı. Tedavisi için gittiği doktorların önerisi ise hep aynıydı, Kalp Nakli

Yarım saat içinde operasyona karar verdi

İşte bu günlerde Acıbadem Maslak Hastanesi ‘ne giden Ercüment Büyükakkan,  Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Cem Alhan’a göründü. Yapılan tetkiklerin ardından 64 yaşındaki Büyükakkan’ın ameliyatına karar verildi. Ancak  bu ameliyat çok büyük ve kapsamlı bir ameliyat olacaktı. Büyükakkan sadece yarım saat içerisinde operasyona karar verdi.

Ameliyatta 5 ayrı girişim yapıldı

Ercüment Büyükakkan’ın kalpten çıkan ve akciğere giden iki ana damarında anevrizmanın yanı sıra kapak sorunu vardı. İleri derece kasılma sorunu yaşayan kalbinde aynı zamanda da delik vardı.  Prof. Dr. Cem Alhan tarafından gerçekleşen operasyonda Büyükakkan’ın bir damarına suni kapak ve damar takıldı. Diğer damara ise doku bankasından getirilen damar ve kapak yerleştirildi. Aynı zamanda kalpteki delik de giderildi.  Yaklaşık 5 saat süren bu zorlu operasyonun ardından Ercüment Büyükakkan’ın kalbi sağlığına kavuştu.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44