SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİNAcıbadem Organ Nakli Merkezleri’nde, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok ciddi bir ihtiyaç haline gelen organ naklinde, hastalara ve bağışçılara karaciğer nakli hizmeti veriliyor.

Karaciğer Nakli Merkezi Bölümü Doktorları


Karaciğer Nakli Merkezi Bölümü Hizmet Noktaları

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44


Karaciğer Nakli Merkezi Bölümü Tanı Tedavi Hizmetleri

Acıbadem Karaciğer Nakli Merkezleri’nde konusunda uzman cerrahlar, gastroenterologlar, radyoloji, anestezi uzmanları ve sağlık personeli ile multidisipliner yaklaşımla tanı ve tedavi hizmeti veriliyor.

Ortotopik Karaciğer Nakli

Acıbadem Karaciğer Nakli Merkezleri’nde hem canlı hem de kadavradan karaciğer nakli, ortotopik yöntem ile yapılıyor.

Ortotopik karaciğer naklinde hastalıklı karaciğer tümden çıkarılarak sağlam karaciğer naklediliyor. Hastalıklı karaciğerin tamamen çıkarılması sayesinde ileride gelişme riski olan kanser ve bazı hastalıkların nüksetmesi ihtimali düşüyor. Canlı vericiden nakil yapıldığında karaciğerin yaklaşık yarısı alıcıya veriliyor.

Nakil sonrası canlı vericiler 5-7 gün içinde taburcu olabiliyor. Alıcı ise 15-20 gün sonra taburcu oluyor. Nakledilen karaciğer kendini yenileyerek hızla büyüyor ve alıcının ihtiyaçlarını karşılayacak hale geliyor.

Karaciğer nakli çocuk hastalara da yapılabiliyor. Çocukların karaciğerinin yetişkinlere göre daha küçük olması nedeniyle vericiden alınan çok küçük bir parça, nakil için yeterli oluyor.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44